kõik kategooriad

Uudised

Avaleht> Uudised

Kuidas vineeri tehakse? Mis on vineer?

Aeg: 2022-07-18 Tabamused: 13

Plywood is a typical artificial board. It is called plywood abroad, also called multi-layer board. It has a typical odd-numbered layered structure. Each layer is superimposed perpendicular to each other.

This unique processing method creates structures that balance strength, stability and economy. Plywood does not constantly shrink and expand, deforming like solid wood. Plywood is generally from 3 to 17 layers. Generally speaking, the more layers of the same material, the better the plywood.

The quality of plywood depends on the material. Some are cork, such as pine, poplar, etc. The price of hardwood is higher than that of cork. There are also positive and negative differences between plywood, and the front is generally measured according to flatness and smoothness. There is also a side view of whether the layers are symmetrical, flat, and whether there are holes.

Plywood is a board that woodworking enthusiasts like very much, especially high-grade imported boards, which are called marine boards in the industry. In fact, in recent years, the production process of domestic plywood has been greatly improved, and the processed plywood is no worse than imported plywood, whether it is environmental protection or quality. aspect. The formaldehyde content of the glue used has reached and exceeded the European standard

How to make plywood?
Plywood making Plywood processing technology:

1

Vineeri töötlemise tehnoloogia:

Tootmisprotsessis mõjutavad raiskamist palgi lõikamine, koorimine, kuivatamine, käsitsemine, kuumpressimine, servade lõikamine, lihvimine. Raiskamine on töötlemise (materiaalsus) ja kahanemise (immateriaalsus) jäänused. Puidu raiskamine on seotud materjali, palgi spetsifikatsiooni, seadmete võimekuse, tehnoloogia ja tootmisspetsifikatsioonidega.

1) Palgi koorimine:

Palgikoorija:

2

Tavaliselt on imporditava palgi pikkus üle 6 meetri. Lõikamine vastavalt tehnoloogiale vajalik pikkus ja kvaliteet. Lõikepikkus peaks olema toote pikkus lisa jäägid. Näiteks toode on 1220 mm * 2440 mm, lõikepikkus on tavaliselt 2600 mm või 1300 mm. palgi pikkus, kumerus ja puudused mõjutavad vineeri toodangut otseselt. Jäänused on väikesed puidutükid, kärped, saepuru, tek. Palgilõikuse raiskamise suhe on 3%-10%.

3

2) Spooni koorimine:

Koorimine on kõige populaarsem vineeri tootmisprotsess. Tagumise spooni paksus on umbes 0.6 mm, südamiku spooni ja keskmise spooni paksus on umbes 1.8 mm.

4

3) Kuivatamine:

Spoon on niiske. seda tuleks kuivatada vastavalt tehnoloogia nõuetele. Pärast kuivamist see kahaneb. Mõõtmed muutuvad väiksemaks. Spooni pikkus, laius, paksus vähenevad. Kahanemisraiskamine on seotud puitmaterjali, niiskusesisalduse ja spooni paksusega. Kokkutõmbumise raiskamine on 4–10%.

1.Steel Tube drying (The most economic type dryer,but capacity is less)

5

2.Solid hot platen press drier ( If your board is not flat you can choose hot platen solid press dryer.)

6

3.Core Veneer Continuous roller dryer ( If your capacity is bigger than 50cbm per day, you can choose roller dryer. )

7

4) Spooni käsitlemine:

Käsitsemine hõlmab lõikamist, spooni kokku panemist ja parandamist. Lõika tsooni spoon spooniks või sobiva suurusega spooniks, mida saab kokku panna. Kitsa tsooni spooni saab kokku panna üheks spooniks. Puudustega spooni saab kvalifitseerimiseks parandada. Selle osa raiskamine on seotud palgimaterjali, kooritud spooni kvaliteedi, kuivatatud kvaliteedi ja töötajate tööoskustega. Raiskamise suhe on 4%-16%. Importspooni töötlemise vineeri raiskamise suhe on 2%-11%.

Spooni kokkupaneku liin või käsitsi kokkupanek

8

9

10

5) Külmpress:

11

Külmpress vineeritehase põhimasin. Seda masinat nimetatakse ka eelpressiks. Spoon pärast liimimist ja kokkupanemist vormitakse esmalt külmpressi abil tooriku paneeli külge. Seejärel viiakse see tõstukiga üle kuumpressile.

6) Kuumpress:

12

Spoon tuleb liimida ja virnastada, seejärel liimida kokku seatud temperatuuril ja rõhul kuumpressiga. Spooni temperatuuri ja niiskusesisalduse muutudes spoon kahaneb. Kahanemisraiskamine on seotud temperatuuri, rõhu, kuumpressimise ajaga, puitmaterjali, niiskusesisaldusega, raiskamise suhe on 3–8%.

7) Serva lõikamine:

13

Vineeri külje serva kärpimine kuumpressist kvalifitseeritud vineerplaadini. Jääb seotud protsessi jäänuste ja toote dimensiooniga. Tootmine on suurem, raiskamine väiksem. raiskamise suhe on 6%-9%

8) Lihvimine

Vineeripinna lihvimine, et see oleks hea. Raiskamine on pulber. Spooni kvaliteet on hea, lihvimist vähem. raiskamise suhe on 2%-6%

14

15

9) Ladustamine:

Vineer pakendatakse alustele või lahtiselt

16

(10) Laminating with veneer, melamine paper, membrane paper etc.

Valmis vineeritooted

17

18

Eelmine: Ennustav analüüs: 2022. aasta Hiina puidupõhise paneelitööstuse arengu staatus ja arengusuund

Järgmine: Miks vineer deformeerub?

Kuumad kategooriad

ONLINE